Wybierz województwo w którym szukasz towaru lub usługi
Kupując zbiornik z tworzywa, w dużym uproszczeniu płacisz za materiał z którego został on wykonany.
Przy zbiornikach wykonanych z tworzyw sztucznych, rachunek jest prosty. Cięższy zbiornik oznacza jego wyższą jakość i większą wytrzymałość. Pokazując cenę za kilogram produktu, chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, jak w prosty sposób możecie sami porównywać różne zbiorniki dostępne na rynku. Jest to szczególnie przydatny parametr kiedy porównujecie zbiorniki wykonane z tego samego tworzywa sztucznego.
Kupując zbiornik z tworzywa, płacisz za ilość materiału z którego został on wykonany.
Generalnie, zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych, są zbiornikami bardzo lekkimi, w porównaniu do zbiorników betonowych. Należy pamiętać jednak, że wszystkie podziemne zbiorniki są narażone na bardzo duże siły oddziaływania naporu gruntu, oddziaływania wód gruntowych oraz dodatkowe obciążenia dynamiczne jak np. przejazd pojazdów nad nimi. Dokonując zakupu należy więc, nie tylko kierować się ceną produktu ale warto też zwrócić uwagę no to, jaka jest jego waga. Waga przekłada się na faktyczną, a nie tylko deklarowaną przez producenta grubość ściany zbiornika. Wiadomo, im grubsza ściana zbiornika, tym wyższa jego odporność i mniejsze ryzyko potencjalnych nieszczelności i usterek.
Aktualne wagi naszych produktów znajdziecie Państwo zawsze w zakładce “Dodatkowe informacje” na stronie produktu.
Nasze zbiorniki posiadają deklarowaną grubość ściany, co odzwierciedla ich waga. Są bezpieczne.
W przypadku zbiorników wykonanych z GRP (poliestry zbrojone włóknem szklanym) wystarczy porównać wagi zbiorników o tej samej pojemności. Aby uzyskać parametr cena/kg, podzielić cenę przez kilogramy wagi. *
W przypadku termoplastów, które nie posiadają zbrojenia w swojej strukturze, takich jak PE (polietylen) lub PP (spawany polipropylen), grubość ściany a zarazem waga, powinny być odpowiednio 2 razy większa (dla pofalowanego PE) do 3 razy większa (dla płaskiego PP) w porównaniu do GRP.
* – nie wszyscy producenci publikują wprost wagi swoich produktów. Niestety, niektórzy wręcz fałszywie dostosowują tylko “na papierze” pewne parametry swoich produktów w oparciu o nasze publikacje. Na szczęście, takie parametry przed ich fikcyjną modyfikacją można sprawdzić. Jeśli nie wiecie w jaki sposób, podpowiemy gdzie szukać. Zwracamy też uwagę na zbiorniki z GRP, prostopadłościenne z wtopionym zbrojeniem z drutu.
GRP produkujemy tylko z pełnowartościowych surowców. Naturalny kolor dla PE i PP to biały. Czarny kolor zbiornika oznacza że prawdopodobnie został on wyprodukowany z regranulatu o niższych właściwościach.
Piszemy o tym, ponieważ jest się czym chwalić. Nasze zbiorniki są tanie, a zarazem solidne.
Mamy najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, wśród producentów zbiorników z tworzyw zbrojonych.